Organi Športne zveze Maribor za mandatno obdobje 2017 - 2021:

    Upravni odbor

    1. Tomaž Barada - predsednik
    2. Iztok Kvas - prvi podpredsednik
    3. Mitja Korošec - drugi podpredsednik
    4. Andrej Bauman - član
    5. Neva Čuček - član
    6. Sebastijan Herc - član
    7. Zoran Kačičnik - član
    8. Mitja Koželj - član
    9. Matjaž Meško - član
    10. Darko Mušič - član
    11. mag. Matjaž Plejić - član
    12. Boštjan Tancer - član
    13. Klemen Tasič - član

    Nadzorni odbor

    1. Jože Dover
    2. Uroš Lovrenčič
    3. Anton Balažič

    Nadomestna člana:

    1. Slavko Vesenjak
    2. Aleš Novak

    Disciplinska komisija

    1. Marjan Pučnik
    2. Sašo Branilovič
    3. Milan Borko

    Nadomestna člana:

    1. Dejan Korotaj
    2. Jan Sredenšek

    STALNI ORGANI UPRAVNEGA ODBORA

    Strokovni svet ŠZM

    V pripravi....

    1.  
    2.  
    3.  
    4.  
    5.  
    6.  
    7.  

    Komisija za šport otrok in mladine

    V pripravi...

    1.  
    2.        
    3.  
    4.  
    5.  
    6.  
    7.  

    Komisija za priznanja, imenovanja in statutarna vprašanja

    V pripravi...

    1.  
    2.  
    3.  
    4.  
    5.  
    6.  
    7.  

    Odbor za prireditve

    V pripravi...

    1.  
    2.  
    3.  
    4.  
    5.  

    Komisija za razvoj športne infrastrukture

    V pripravi....

    1.  
    2.  
    3.  
    4.  
    5.  

    Komisija ŠZM za nadzor izvajanja športnih programov na terenu

    Komisija je v mirovanju

    Uredniški odbor glasila Mariborski šport

    V pripravi...

    1.  
    2.  
    3.  
    4.  

    Skupščina (predstavniki ustanoviteljev po panogah)

    1. Aikido - Rudolf Majcen
    2. Alpinizem - Miro Potisk
    3. Atletika - Branko Žerak
    4. Alpsko smučanje - Vojko Debevc
    5. Badminton - Uroš Velec
    6. Balinanje - Zmago Gomzi
    7. Boks - Roland Harb
    8. Fitness in aerobika - Damir Ćujo
    9. Športna rekreacija - Andrej Kogelnik
    10. Hokej - Gregor Purg
    11. Invalidski šport - Vasja Cimerman
    12. Jadranje - Matjaž Meško
    13. Judo - Darko Mušič
    14. Ju-jitsu - Karl Kelc
    15. Karate - Mladen Kutnjak
    16. Kegljanje - Bojan Pihlar
    17. Kolesarstvo - Bojan Horvat
    18. Konjeništvo - Maruša Vihar
    19. Košarka - Sergej Ravnikar
    20. Letalstvo - Franc Kralj
    21. Lokostrelstvo - Igor Vrbančič
    22. Namizni tenis - Mirko Milovančevič
    23. Kick boxing - Robert Žnuderl
    24. Nogomet - Uroš Kelbič
    25. Odbojka - Mitja Kožel
    26. Planinstvo - Franc Vračko
    27. Potapljanje - Mitja Štampfer
    28. Rokomet - Andrej Bauman
    29. Smuški teki - Aleš Hus
    30. Športna gimnastika - Dr. Miha Marinšek
    31. Strelstvo - Bojan Udovč
    32. Šah - Slavko Vizovišek
    33. Taborništvo - Žarko Dragšič
    34. Tenis - Matjaž Plejič
    35. Tae-kwon-do - Sašo Branilovič
    36. Triatlon - Robert Gostinčar
    37. Veslanje - Darko Golob
    38. Športni ribolov - Drago Ornik
    39. Športni ples - Branko Padjan
    40. Sabljanje - Nataša Kvar
    41. Kegljanje na ledu - Miran Strnad
    42. Vaterpolo - Robert Grubišič - Čabo
    43. Šolski šport - Darja Škrilec
    44. Univerzitetni študentski šport - Marjan Pučnik
    45. Plavanje - Matjaž Rakun